ZW3D 2012

ZW3D 2015

 • Zoptymalizowana praca, dzięki wstążkowemu interfejsowi
 • Wbudowany translator pików STEP
 • Całkowicie nowy moduł projektowania form
 • Wielowątkowy CAM – 30% szybsza praca
ZW3D EDU

ZW3D 2015 EDU

ZW3D 2015 EDU już dostępne całkowicie ZA DARMO.
CAD

CAD

Modelowanie hybrydowe – Pracuj swobodnie z bryłami, powierzchniami oraz zaimportowanymi geometriami.
CAM

CAM

Stwórz szybkie i wydajne taktyki obróbki z natywnych i zaimportowanych geometrii.
Modelowanie form

Modelowanie form

Skorzystaj z biblioteki wiedzy i elementów standardowych. W jednym kroku stwórz rdzeń i matrycę.
CAD

ZW3D 2015

 • Zaprojektuj model
 • Zaimportuj grafikę
 • Stwórz własną płaskorzeźbę
 • Zaprogramuj obróbkę dla swojej maszyny CNC
Value-Added Reseller

Authorized Silver Reseller

Z przyjemnością informujemy, że firma Datacomp z ramienia producenta oprogramowania ZW3D firmy ZWSoft otrzymała zaszczytny tytuł autoryzowanego jedynego w Polsce Silver Reseller'a.

Dobry Konstruktor nie boi się zmian.

 

     Nowoczesne podejście do konstruowania stawia wiele wyzwań, z którymi musi sobie poradzić każdy konstruktor. Projekty wymagają podejmowania ważnych i odpowiedzialnych decyzji. Niestety każdemu zdarzają się czasem błędy, lecz kreatywny konstruktor bazując na swoim doświadczeniu potrafi szybkoi skutecznie wyeliminować niekorzystne czynniki.

     Identyczna sytuacja dotyczy sprzętu, którymi posługuje się konstruktor. Jednym z takich narzędzi jest oprogramowanie, które ma służyć nam do pracy.  Nie zawsze jednak spełnia ono nasze wymagania, bądź to z powodu braku odpowiednich funkcji, bądź z powodu zbyt wysokich kosztów utrzymania(tzw. maintenance). Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że na rynku istnieją tańsze rozwiązania, lecz nie zawsze posiadające tak bogate funkcje co „nasze” oprogramowanie. A co jeśli tańsza alternatywa jest równie funkcjonalna? Czy niechęć do zmiany ma nam przeszkodzić w naszym rozwoju?

     Przywiązanie do oprogramowania jest jak przywiązanie do nabytych nawyków, których ciężko się pozbyć. Mimo świadomości, że zmiana jest konieczna, nieunikniona i przyniesie ogromne korzyści, to opory przed zmianą istnieją. Jest to naturalna reakcja. Ale nadejdzie moment, w którym przełamiemy bariery i zrobimy ten jeden krok naprzód w kierunku rozwoju.

     Dla osób, które znajdują się w takiej sytuacji nadarza się świetna okazja, aby w końcu zmienić swoje stare oprogramowanie i niekorzystne przyzwyczajenia na coś zupełnie nowego. Na profesjonalne narzędzie, które nie tylko poprawi wygodę i efektywność naszej pracy, ale spowoduje że w naszej kieszeni zostanie sporo oszczędności, związanych zarówno z ceną oprogramowania jak i jego aktualizacjami.

     Oprogramowanie, które mam na myśli to ZW3D. „Wdarło” się ono na polski rynek i na dobre zagościło w biurach konstrukcyjnych. Firma ZWSOFT, producent oprogramowania ZW3D przykłada wszelkich starań, aby nieustanny i dynamiczny rozwój swojego produktu, w niedalekiej przyszłości pozwolił im na zajęcie czołowej pozycji na rynku oprogramowania. Aby znacząco poszerzyć grono zadowolonych klientów, tylko teraz można kupić ZW3D za połowę jego wartości. Dlatego jest to najlepszy moment aby „przesiąść” się na oprogramowanie, które będzie rozwijać się razem z nami.

     

Zaletami ZW3D m.in. są:

 • nowoczesny wstążkowy interfejs,

Będący odpowiedzią na nowoczesne trendy, stawiający zarazem na wygodę i funkcjonalność.

 • niesamowita ilość oferowanych funkcji,

ZW3D jak każdy zaawansowany CAD 3D oferuje bogaty wachlarz możliwości: od projektowania prostych modeli bryłowych, poprzez złożenia, aż do skomplikowanych modeli powierzchniowych.

Dzięki narzędziom do bezpośredniej edycji możemy edytować i dostosowywać do własnych potrzeb modele zaimportowane z innego oprogramowania CAD 3D. Jest to opcja, która w znacznym stopniu ułatwia pracę konstruktora i oszczędza czas poświęcony na wprowadzania zmian w projekcie. 

ZW3D umożliwia wymianę danych między wieloma formatami plików CAD 3D. Oprócz standardowych, takich jak: STEP, IGS, czy DWG, arsenał ZW3D poszerzono m.in. o formaty: Paracolid, CATIA, SolidWorks, Pro/Engineer, czy NX. Niekonwencjonalnym i innowacyjnym sposobem umożliwiającym lepszą komunikację między użytkownikami oraz klientami jest tworzenie PDF 3D z danego projektu.

 • spore możliwości konfiguracyjne oprogramowania,

Pozwalają one na dostosowanie funkcjonalności  i narzędzi do indywidualnych potrzeb klienta. Oprogramowanie ZW3D występuje w trzech wersjach podstawowych: Standard, Professional oraz Premium.

Dodatkowo dla klientów nastawionych głównie na obróbkę CAM przygotowano niezależne moduły obróbki 2 oraz 3 osi.

Integralność modułów CAD i CAM pozwala na pełną asocjatywność ścieżki narzędziaz projektowanym detalem.

Każdy technolog wie, że w 100% samowystarczalny i wydajny park maszynowy ma na stanie  oprócz centrów frezujących przynajmniej jedną tokarkę. ZW3D jest uniwersalnym narzędziem, pozwalającym na generowanie G-kodu zarówno na tokarki jak i frezarskie centra obróbcze.

Z myślą o najbardziej wymagających klientach, projektujących bardzo skomplikowane modele powstał dodatek dający możliwość generowania ścieżki narzędzia dla maszyn  4 oraz 5 osiowych sterowanych płynnie.

 • duża baza darmowych postprocesorów,

Oprogramowanie wyposażono w sporą bazę darmowych postprocesorów wiodących firm. ZW3D daje również możliwość tworzenia własnych postprocesorów, a zadanie to ułatwia wbudowany edytor postprocesorów.

Coraz bardziej popularne skanery 3D potrzebują oprogramowania zdolnego do zaimportowania chmury punktów, a następnie jej edycji i utworzenie bryły 3D. W tym zadaniu ZW3D spełnia się perfekcyjnie.

Aby poprawnie zaprojektować formę wtryskową, należy posiadać ogromne doświadczenie i świetną wyobraźnię przestrzenną, dlatego każde usprawnienie pracy jest cenne. ZW3D może znacznie ułatwić pracę konstruktorom zajmującym się projektowaniem form wtryskowych.

Moduł form wtryskowych wyposażono w narzędzia pozwalające na m.in.:

 • analizę i dodawanie pochyleń umożliwiających wypchnięcie wypraski z formy.

Narzędzie to ma również możliwość analizy pochylenia modelu w oparciu o określony kąt;

 • tworzenie linii podziałowej, na podstawie której zostanie utworzona powierzchnia podziału;
 • tworzenia powierzchni podziałowej oddzielającej matrycę i stempel;
 • narzędzia ułatwiające przygotowanie kanałów chłodzących oraz elektrod;
 • tworzenie oprzyrządowania formy, korzystając z biblioteki normaliów form znanych producentów, jak chociażby Meusburger.

 • modelowanie powierzchniowe,

Funkcje modelowania powierzchni nastawione są głównie na modelowanie złożonych kształtów powierzchni. Znajdują one zastosowanie w sytuacjach, kiedy powierzchnie elementu projektowanego mają zbyt skomplikowany kształt, aby zamodelować je tradycyjnymi metodami modelowania bryłowego.

Wbudowane samouczki Show-N-Tell działają jak książka 3D, praktycznie eliminując koszty nauki. Inżynierowie mogą się uczyć w swoim ulubionym miejscu, według własnego planu, zwiększając przez to produktywność i skracając czas nauki.

 • i wiele innych.

 Nie zmarnuj okazji, aby zmienić swoją pracę na jeszcze przyjemniejszą. Promocja trwa, skorzystaj już dziś. Wejdź na www.zw3dcad.pl i złóż zamówienie.

 


Marek Orłowski, Piotr Sieńko, Datacomp Sp. z o.o.