ZW3D 2012

ZW3D 2015

  • Zoptymalizowana praca, dzięki wstążkowemu interfejsowi
  • Wbudowany translator pików STEP
  • Całkowicie nowy moduł projektowania form
  • Wielowątkowy CAM – 30% szybsza praca
ZW3D EDU

ZW3D 2015 EDU

ZW3D 2015 EDU już dostępne całkowicie ZA DARMO.
CAD

CAD

Modelowanie hybrydowe – Pracuj swobodnie z bryłami, powierzchniami oraz zaimportowanymi geometriami.
CAM

CAM

Stwórz szybkie i wydajne taktyki obróbki z natywnych i zaimportowanych geometrii.
Modelowanie form

Modelowanie form

Skorzystaj z biblioteki wiedzy i elementów standardowych. W jednym kroku stwórz rdzeń i matrycę.
CAD

ZW3D 2015

  • Zaprojektuj model
  • Zaimportuj grafikę
  • Stwórz własną płaskorzeźbę
  • Zaprogramuj obróbkę dla swojej maszyny CNC
Value-Added Reseller

Authorized Silver Reseller

Z przyjemnością informujemy, że firma Datacomp z ramienia producenta oprogramowania ZW3D firmy ZWSoft otrzymała zaszczytny tytuł autoryzowanego jedynego w Polsce Silver Reseller'a.

ZW3D Professional

Zaawansowane projektowanie form wtryskowych

ZW3D Professional to samodzielny moduł posiadający wszystkie funkcjonalności wersji Standard oraz pełną paletę narzędzi ułatwiających projektowanie form wtryskowych i moduł inżynierii odwrotnej.

  4

Funkcjonalności ZW3D Professional:

a)      Narzędzia projektowe

●  Wstążkowy, konfigurowalny interfejs użytkownika
●  SmoothFlow™ – bezpośrednia edycja
ZW3D daje możliwość projektowania w oparciu o nowatorskie rozwiązanie SmoothFlow. Jest to skuteczne i kompleksowe rozwiązanie, łączące w sobie szybkość i elastyczność modelowania bezpośredniego z precyzją sprawdzonego rozwiązania opartego o szkice i wyciągnięcia. Użytkownik ma do swojej dyspozycji w pełni funkcjonalne drzewko historii pozwalające w dowolnej chwili powrócić do danego etapu projektowania. ZW3D daje możliwość modyfikacji modeli zarówno w formacie natywnym, jak również zaimportowanym z innego systemu CAD.
●  Jądro ZW3D z wbudowaną biblioteką profili

Proces tworzenia szkicu za pośrednictwem ZW3D jest niezwykle prosty i intuicyjny. Konstruktor do swojej dyspozycji dostaje całą gamę narzędzi. Narzędziem ułatwiającym bardzo szybkie projektowanie jest „Rysuj” pozwalające tworzyć różne typy geometrii, takie jak linie, linie styczne, łuki, łuki trzypunktowe, łuki promieniowe, okręgi i krzywe, a wszystko to za pośrednictwem tylko jednego narzędzia. Szkicownik umożliwia również:

  • tworzenie szkiców na płaszczyznach modeli, jak również płaszczyznach bazowych
  • import grafik do szkicu, automatycznie przekształcenie raster – wektor
  • tworzenie edycja krzywych spline o dowolnych kształtach
  • import plików DWG/DXF bezpośrednio do szkicu
  • tworzenie zaokrągleń i sfazowań
  • nadawanie więzów, wymiarów i ograniczeń
  • automatyczne wymiarowanie oraz częściowe zwymiarowanie szkicu
  • biblioteka gotowych, parametrycznych figur geometrycznych
  • kreator rowków wpustowych
●  Hybrydowe modelownie 3D

  • zaawansowane bryły z wbudowaną bazą podstawowych kształtów
  • bezpośrednia edycja kształtów,
  • import i eksport wszystkich standardowych formatów CAD 3D
  • dedykowane kreatory otworów, gwintów, rowków czy żeber
  • zintegrowany moduł naprawy importowanych plików
  • grawerowanie 3d
  • operacje Boolowskie

Modelowanie hybrydowe daje możliwość jednoczesnego wykorzystania różnych technik projektowania jak np. modelowanie bryłowe, modelowanie powierzchniowe, szkice 3D, arkusze blach, itp. do projektowania tego samego modelu i płynnym przejściu między różnymi rodzajami projektowania.
W zależności od potrzeb projektowych projektant sam decyduje, na jakich obiektach pracuje. Wszystkie operacje są parametryczne, w dowolnej chwili mogą zostać poddane edycji i zapisywane w drzewku historii.

●  Wbudowane tutoriale Show-n-Tell
Wbudowane samouczki Show-n-Tell działają jak książka 3D, praktycznie eliminując koszty nauki. Inżynierowie mogą się uczyć w swoim ulubionym miejscu, według własnego planu, zwiększając produktywność i jednocześnie skracając okres nauki.
●  Import/Export: CATIA, NX, UG, Pro/E, SolidWorks, IGES, STEP,DWG/DXF, VDA, STL i inne
ZW3D pozwala na otwarcie i bezpośrednią edycję plików: SolidWorks, ProEngineer, CATIA 4, CATIA 5, NX, Inventor, SAT. Daje możliwość importu plików: PTC, ACIS, DWG, DXF, IGES, STEP, Parasolid, STL, VDA, oraz eksportu do formatów: DWG, DXF, IGES, STEP, STL, Parasolid. Pozwala również na tworzenie PDF 3D, zapewniając tym samym lepszą komunikację między użytkownikami oraz klientami.
●  Dokumentacja 2D, Przekroje, Widoki szczegółowe, Tabela części (BOM) i otworów
ZW3D automatycznie tworzy rysunki 2D bezpośrednio z modelu 3D, niezależnie od jego wielkości – od pojedynczych części do wielkich złożeń. Szybkie wymiarowanie i tworzenie tabeli części (BOM), automatycznie generowane widoki szczegółowe i przekroje pozwalają na przyspieszenie pracy. Dzięki narzędziu TransMagic™ możemy łatwo udostępniać dane dla innych systemów CAD. Tworzenie poszczególnych rzutów modelu jest bardzo intuicyjne zwłaszcza, że wszystkie poglądy są automatycznie uaktualniane.
●  Napraw geometrii
Użytkownicy mogą samodzielnie naprawiać luki w importowanej geometrii modelu. Dostępne narzędzia pozwalają na zszywanie powierzchni, wypełnianie otworów nową powierzchnią, analizę topologii i określenie tolerancji, a wszystko po to, aby szybko uzyskać doskonały model.
●  Swobodne formowanie powierzchni klasy A i operacje morfingu dowolnych kształtów

Operacje swobodnego formowania pozwalają na tworzenie dowolnych kształtów. ZW3D daje możliwość nie tylko projektowania bryłowego, jest również wyposażone w narzędzia do tworzenia modeli powierzchniowych. Jest to spore ułatwienie dające konstruktorowi możliwość tworzenia projektów 3D nawet o bardzo wyszukanych kształtach.
●  Szkicowanie 3D
●  Moduł złożeń oraz symulacja ruchu
Technologia Lightweight ZW3D Burst™ umożliwia pracę z bardzo skomplikowanymi złożeniami, płynnie i z dużą prędkością, bez obciążania zasobów komputera. Struktura drzewka historii montażu (składania, nadawania relacji) – pozwala na łatwą identyfikację poszczególnych części. Dzięki Bibliotece PartSolution™ standardowe części od wiodących dostawców są natychmiast dostępne dla projektanta.
●  Optymalizacja projektu, Porównanie
●  Połączenie z FEA, PDM, CMM, tworzenie makr
●  PartSolution – wbudowana biblioteka części
Ta nowa funkcja umożliwia wstawienia części z bogatych zasobów biblioteki PartSolutions ™ zgodne z normami: ANSI, BSI, CSN, DIN, EN, GB, GOST, ISO, JB, JIS, KS, NF, PN, UNI, itp. Korzystanie z biblioteki pozwala zaoszczędzić czas poświęcony na tworzenie modeli od podstaw oraz poprawy wydajności.
●  Projektowanie elementów blaszanych

  • pełne i częściowe tworzenie zagięć z automatycznym promień gięcia
  • łatwe tworzenie zagięć opartych na dwóch profilach otwartych
  • narzędzie umożliwiające domknięcia narożników
  • łatwe tworzenie zagięć typu s
  • elastyczne i łatwe tworzenie przetłoczeń: otwartych i zamkniętych
  • zaginanie i rozkładanie całej części lub wybranych zagięć
  • elastycznie narzędzie tworzenia zagięć wzdłuż linii
  • łatwa zmiana kąta zgięcia lub promień gięcia

 

b)      Funkcje specjalne

●  Inżynieria odwrotna – „Chmura punktów”
Importowanie chmury punktów zebranych w czasie pomiarów lub skanowania realnych części, pozwala szybko stworzyć model 3D. Praca z tak uzyskanymi danymi daje możliwość tworzenia gotowych części, przygotowania obróbki CNC, tworzenia nowych powierzchni lub naprawę powstałych nieciągłości w chmurze.
●  Szybki podział rdzenia i matrycy, tworzenie linii i płaszczyzny podziału, a także wiele innych funkcjonalności usprawniających projektowanie form wtryskowych
Hybrydowe narzędzie do tworzenia rdzenia i matrycy w jednym kroku, wstawiania powierzchni neutralnych i podziałowych, automatyczne nadawanie pochyleń ścian ułatwiają budowę geometrii formy. Szczegółowe informacje dotyczące projektowani form wtryskowych w ZW3D dostępne pod adresem: http://www.zw3dcad.pl/formy-wtryskowe-w-praktyce/formy-wtryskowe-w-praktyce-cz-3/
●  Biblioteka normaliów form

●  Kanały chłodzące, ślizgacze, wkładki, elektrody
Biblioteka standardowych elementów jak korpusy form, ślizgacze, podnośniki, szpilki wypychaczy, kanały chłodzenia oraz możliwość tworzenia kilku elektrod w trakcie jednej operacji, pozwalają na znaczne obniżenie czasu projektowania.

 
Zobacz szczegółowe porównanie modułów