Porównanie pakietów

 

Funkcje ZW3D 2015 ZW3D 2015 Lite ZW3D 2015 Standard ZW3D 2015 Professional ZW3D 2015 Premium ZW3D 2015 obróbka 2 osi ZW3D 2015 obróbka 3 osi
Wstążkowy, konfigurowalny interfejs użytkownika, menu kontekstowe pod prawym przyciskiem myszy
SmoothFlow – bezpośrednia edycja
ZW3D daje możliwość projektowania w oparciu o nowatorskie rozwiązanie SmoothFlow. Jest to skuteczne i kompleksowe rozwiązanie, łączące w sobie szybkość i elastyczność modelowania bezpośredniego z precyzją sprawdzonego rozwiązania opartego o szkice i wyciągnięcia. Użytkownik ma do swojej dyspozycji w pełni funkcjonalne drzewko historii pozwalające w dowolnej chwili powrócić do danego etapu projektowania. ZW3D daje możliwość modyfikacji modeli zarówno w formacie natywnym, jak również zaimportowanym z innego systemu CAD.
Jądro ZW3D z szkicownikiem i biblioteką profili

Proces tworzenia szkicu za pośrednictwem ZW3D jest niezwykle prosty i intuicyjny. Konstruktor do swojej dyspozycji dostaje całą gamę narzędzi. Narzędziem ułatwiającym bardzo szybkie projektowanie jest „Rysuj” pozwalające tworzyć różne typy geometrii, takie jak linie, linie styczne, łuki, łuki trzypunktowe, łuki promieniowe, okręgi i krzywe, a wszystko to za pośrednictwem tylko jednego narzędzia. Szkicownik umożliwiea również:

 • tworzenie szkiców na płaszczyznach modeli, jak również płaszczyznach bazowych
 • import grafik do szkicu, automatycznie przekształcenie raster – wektor
 • tworzenie edycja krzywych spline o dowolnych kształtach
 • import plików DWG/DXF bezpośrednio do szkicu
 • tworzenie zaokrągleń i sfazowań
 • nadawanie więzów, wymiarów i ograniczeń
 • automatyczne wymiarowanie oraz częściowe zwymiarowanie szkicu
 • biblioteka gotowych, parametrycznych figur geometrycznych
 • kreator rowków wpustowych
Hybrydowe Modelowanie 3D

 • zaawansowane bryły z wbudowaną bazą podstawowych kształtów
 • bezpośrednia edycja kształtów,
 • import i eksport wszystkich standardowych formatów CAD 3D
 • dedykowane kreatory otworów, gwintów, rowków czy żeber
 • zintegrowany moduł naprawy importowanych plików
 • grawerowanie 3d
 • operacje Boolowskie

Modelowanie hybrydowe daje możliwość jednoczesnego wykorzystania różnych technik projektowania jak np. modelowanie bryłowe, modelowanie powierzchniowe, szkice 3D, arkusze blach, itp. do projektowania tego samego modelu i płynnym przejściu między różnymi rodzajami projektowania.
W zależności od potrzeb projektowych projektant sam decyduje, na jakich obiektach pracuje. Wszystkie operacje są parametryczne, w dowolnej chwili mogą zostać poddane edycji i zapisywane w drzewku historii.

Wbudowane tutoriale Show-n-Tell™
Wbudowane samouczki Show-n-Tell działają jak książka 3D, praktycznie eliminując koszty nauki. Inżynierowie mogą się uczyć w swoim ulubionym miejscu, według własnego planu, zwiększając produktywność i jednocześnie skracając okres nauki.
Import/Export do: CATIA, NX, UG, Pro/E, SolidWorks ,IGES, STEP, DWG/DXF, VDA, STL i innych
ZW3D pozwala na otwarcie i bezpośrednią edycję plików: SolidWorks, ProEngineer, CATIA 4, CATIA 5, NX, Inventor, SAT. Daje możliwość importu plików: PTC, ACIS, DWG, DXF, IGES, STEP, Parasolid, STL, VDA, oraz eksportu do formatów: DWG, DXF, IGES, STEP, STL, Parasolid. Pozwala również na tworzenie PDF 3D, zapewniając tym samym lepszą komunikację między użytkownikami oraz klientami.
Dokumentacja 2D, Przekroje, Widoki Szczegółowe, Tabela Części (BOM) i otworów
ZW3D automatycznie tworzy rysunki 2D bezpośrednio z modelu 3D, niezależnie od jego wielkości – od pojedynczych części do wielkich złożeń. Szybkie wymiarowanie i tworzenie tabeli części (BOM), automatycznie generowane widoki szczegółowe i przekroje pozwalają na przyspieszenie pracy. Dzięki narzędziu TransMagic™ możemy łatwo udostępniać dane dla innych systemów CAD. Tworzenie poszczególnych rzutów modelu jest bardzo intuicyjne zwłaszcza, że wszystkie poglądy są automatycznie uaktualniane.
Naprawa geometrii
Użytkownicy mogą samodzielnie naprawiać luki w importowanej geometrii modelu. Dostępne narzędzia pozwalają na zszywanie powierzchni, wypełnianie otworów nową powierzchnią, analizę topologii i określenie tolerancji, a wszystko po to, aby szybko uzyskać doskonały model.
Swobodne formowanie powierzchni klasy A i operacje morfingu kształtów

Operacje swobodnego formowania pozwalają na tworzenie dowolnych kształtów. ZW3D daje możliwość nie tylko projektowania bryłowego, jest również wyposażone w narzędzia do tworzenia modeli powierzchniowych. Jest to spore ułatwienie dające konstruktorowi możliwość tworzenia projektów 3D nawet o bardzo wyszukanych kształtach.
Szkicowanie 3D
Moduł złożeń oraz symulacji ruchu
Technologia Lightweight ZW3D Burst™ umożliwia pracę z bardzo skomplikowanymi złożeniami, płynnie i z dużą prędkością, bez obciążania zasobów komputera. Struktura drzewka historii montażu (składania, nadawania relacji) – pozwala na łatwą identyfikację poszczególnych części. Dzięki Bibliotece PartSolution™ standardowe części od wiodących dostawców są natychmiast dostępne dla projektanta.
Optymalizacja projektu, Porównywanie, Rendering
Połączenie z FEA, PDM, CMM, tworzenie makr
PartSolutions™ – wbudowana biblioteka części
Ta nowa funkcja umożliwia wstawienia części z bogatych zasobów biblioteki PartSolutions ™ zgodne z normami: ANSI, BSI, CSN, DIN, EN, GB, GOST, ISO, JB, JIS, KS, NF, PN, UNI, itp. Korzystanie z biblioteki pozwala zaoszczędzić czas poświęcony na tworzenie modeli od podstaw oraz poprawy wydajności.
Projektowanie elemntów blaszanych

 • pełne i częściowe tworzenie zagięć z automatycznym promień gięcia
 • łatwe tworzenie zagięć opartych na dwóch profilach otwartych
 • narzędzie umożliwiające domknięcia narożników
 • łatwe tworzenie zagięć typu s
 • elastyczne i łatwe tworzenie przetłoczeń: otwartych i zamkniętych
 • zaginanie i rozkładanie całej części lub wybranych zagięć
 • elastycznie narzędzie tworzenia zagięć wzdłuż linii
 • łatwa zmiana kąta zgięcia lub promień gięcia
Inżynieria odwrotna – „Chmura punktów”
Importowanie chmury punktów zebranych w czasie pomiarów lub skanowania realnych części, pozwala szybko stworzyć model 3D. Praca z tak uzyskanymi danymi daje możliwość tworzenia gotowych części, przygotowania obróbki CNC, tworzenia nowych powierzchni lub naprawę powstałych nieciągłości w chmurze.
Szybki podział rdzenia i matrycy, tworzenie lini i płaszczyzny podziału, a także wiele innych funkcjonalności usprawniających projektowanie form wtryskowych
Hybrydowe narzędzie do tworzenia rdzenia i matrycy w jednym kroku, wstawiania powierzchni neutralnych i podziałowych, automatyczne nadawanie pochyleń ścian ułatwiają budowę geometrii formy. Szczegółowe informacje dotyczące projektowani form wtryskowych w ZW3D dostępne pod adresem: http://www.zw3dcad.pl/formy-wtryskowe-w-praktyce/formy-wtryskowe-w-praktyce-cz-3/
Biblioteka normaliów form

Kanały chłodzące, ślizgacze, wkładki, elektrody
Biblioteka standardowych elementów jak korpusy form, ślizgacze, podnośniki, szpilki wypychaczy, kanały chłodzenia oraz możliwość tworzenia kilku elektrod w trakcie jednej operacji, pozwalają na znaczne obniżenie czasu projektowania.
Konstrukcje spawane
Toczenie 2-osiowe, operacje planowania 2-osiowego

Frezowanie 2-osiowe, cykle wiertarskie

Automatyczna strategia obróbki
ZW3D oferuje zaawansowane funkcje CAM w jednym zintegrowanym środowisku, zdolnym do generowania ścieżek narzędzia dla maszyn CNC od 2 do 5 płynnych osi. Automatyczna analiza modelu w ZW3D, dzięki wbudowanemu modułowi optymalizacji strategii, umożliwia identyfikację kieszeni, otworów, topologii, adaptacyjnie dostosowuje najbardziej odpowiednie narzędzia i taktyki.
3-osiowa obróbka powierzchni

Inteligentne strategie obróbki 3D
Użytkownicy ma możliwość tworzenia własnych konfiguracji obróbki części, która mogą być używane jako podbudowa do obróbki innych części. To w znaczący sposób skraca czas potrzebny do programowania nowych części.
Obróbka w ZW3D skraca zwykle czas programowania o ok 50%, a czas maszynowy o 30%, dając użytkownikom automatyczny system, z możliwością elastycznej modyfikacji przy obróbkach bardziej skomplikowanych elementów.
Quick Mill – obróbki HMS
Obróbki HMS (High Speed Milling) pozwalają na pracę z twardymi materiałami, zapewniając wygładzone ścieżki oraz jednorodne i gładkie powierzchnie obrabianego elementu.
Daje możliwość znacznego zwiększenia prędkości oraz polepszenia ścieżki narzędzia dla różnych obróbek.
SmoothFlow™ – adaptacyjna kontrola posuwu
Taktyki obróbek zgrubnych i wykańczających analizują naddatki i resztki materiału, minimalizując „cięcie powietrza”. W tym czasie adaptacyjny system regulacji prędkości posuwu modyfikuje parametry skrawania, zależnie od użytego narzędzia, zwiększając jego żywotność i poprawiając jakość gotowego detalu.
Foldery CAM
Zarządzanie działaniami tworząc folder CAM.
Automatyczne generowanie tabeli prędkości i posuwów
ZW3D w automatyczny sposób generuje tabele prędkości i posuwów, na podstawie informacji o zastosowanym materiale, narzędziach, a także rodzaju zastosowanych operacji.
Edytor i Kreator postprocesorów
Wbudowana darmowa bogata baza postprocesorów m.in. Mazak, Fanuc, Haas, Heidenhain, Siemens i innych. ZW3D wyposażony został w edytor postprocesorów umożliwiający dostosowanie postprocesora do indywidualnych potrzeb użytkownika.
Weryfikacja brył

 • Nieprawidłowe lub błędny import modelu
 • Niepoprawnie zdefiniowane operacje
 • Błędnie zdefiniowane ścieżki narzędzia
 • Kolizje z uchwytami i zaciskami
 • Automatyczne wykrywanie kolizji narzędzia
 • Weryfikacja bryłowa – symulacja obróbki z aktywną detekcją kolizji
 • Śledzenie przebiegu ścieżki narzędzia
Obróbka 4 i 5 osi
W systemie ZW3D opcjonalnie są dostępne strategie obróbek dla 5 osi takie jak: Planecut – narzędzie zawsze prostopadłe do powierzchni; Swafrcut – narzędzie zawsze z boku do obrabianej powierzchni. Strategie te pozwalają na generowanie szerokiej gamy operacji.